Bobik dha + witamina D3, 30 kapsułek twist-off OKAZJA

  • Producent: GAL
  • Dostępność: 99
  • 5,99 PLN

Bobik DHA zaspokaja szczególne zapotrzebowanie niemowląt i małych dzieci na kwas dokozaheksaenowy (DHA) należący do rodziny kwasów omega-3. Dzięki zawartości witmainy D3 przyczynia się do prawidłowego wzrostu i rozowju kości u dzi...


Bobik DHA zaspokaja szczególne zapotrzebowanie niemowląt i małych dzieci na kwas dokozaheksaenowy (DHA) należący do rodziny kwasów omega-3. Dzięki zawartości witmainy D3 przyczynia się do prawidłowego wzrostu i rozowju kości u dzieci.
 
DHA - kwas dokozaheksaenowy należy do rodziny kwasów Omega 3, przyczynia się do utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu oraz wspomaga rozwój wzroku u niemowląt do 12. miesiąca życia. Witamina D3 pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów oraz w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu, a także w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Witamina D3 pomaga również w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Oliwa z oliwek stosowana jest w diecie oligoantygenowej (diecie dla alergików). Profil kwasów tłuszczowych zawarty w oliwie jest podobny do tego, jaki występuje w mleku matki.
 
Zastosowanie: do postępowania dietetycznego dla niemowląt i małych dzieci w przypadkach zwiększonego zapotrzebowania na kwasy omega 3 (DHA) oraz w profilaktyce krzywicy i niedoboru witaminy D.
 
Zalecane spożycie: niemowlęta: 1 kapsułka dziennie; dzieci od 1. roku życia: 2 kapsułki dziennie. Preparat podawać podczas posiłku. Należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, po czym wycisnąć zawartość na łyżeczkę, lub bezpośrednio do buzi dziecka. Do spożycia przeznaczona jest jedynie zawartość kapsułki. Po opróżnieniu kapsułki należy ją wyrzucić. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem produktu należy się zwrócić do lekarza lub farmaceuty. Lekarz może wskazać inny sposób dawkowania.
 
Składniki: DHA (kwas dokozaheksaenowy) z oleju a alg Schizochytrium Sp., witamina D3 (cholekalcyferol), oliwa z oliwek; składniki otoczki kapsułki: żelatyna, glicerol.
 
100g produktu zawiera:
- wartość energetyczna: 3597,7kJ/875,1kcal;
- tłuszcz 97,2g, w tym: kwasy tłuszczowe nasycone 26,5g, kwasy tłuszczowe jednonienasycone 23,5g, kwasy tłuszczowe wielonienasycone 39,5g; węglowodany 0g, w tym cukry 0g, poliole 0g, skrobia 0g; błonnik 0g; białko 0g; sól 0g; 
- witamina D3 2,22mg, kwas DHA 33,33g.
 
1 kapsułka zawiera:
- wartość energetyczna: 16,19kJ/3,94kcal;
- tłuszcz 0,44g, w tym: kwasy tłuszczowe nasycone 0,12g, kwasy tłuszczowe jednonienasycone 0,11g, kwasy tłuszczowe wielonienasycone 0,18g; węglowodany 0g, w tym cukry 0g, poliole 0g, skrobia 0g; błonnik 0g; białko 0g; sól 0g; 
- witamina D3 10mcg (400j.m.), kwas DHA 150mg.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.
 
Ważne wskazówki:
Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza.
Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.
Preparat może stanowić zagrożenie gdy przyjmowany jest przez niemowlęta w przypadku braku wskazań lekarskich wynikających z przeznaczenia produktu.
Produkt nie powinien być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej (15-25°C), w sposób niedostępny dla małych dzieci. 
Chronić przed światłem i wilgocią. 
Należy zachować ostrożność przy podawaniu preparatu, aby dziecko nie połknęło kapsułki.Technical
Data ważności : 30-06-2018

Tagi: witamina d