D-Vitum, witamina D dla niemowląt 400j.m., 48 kapsułek twist-off

  • 12,99 PLN

Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości, zębów. Bierze udział w procesie wchłaniania wapnia i fosforu. Jej niedobór może prowadzić do krzywicy - nieprawidłowego formowania się kości i zębów. Karmienie piersią jest najlepszą ...


Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości, zębów. Bierze udział w procesie wchłaniania wapnia i fosforu. Jej niedobór może prowadzić do krzywicy - nieprawidłowego formowania się kości i zębów. Karmienie piersią jest najlepszą formą żywienia dziecka w pierwszych miesiącach po urodzeniu. Jednak ilość witaminy D w pokarmie kobiecym może być niewystarczająca. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym z powodu mniejszego nasłonecznienia synteza witaminy D w skórze jest ograniczona. Z tych powodów zaleca się uzupełnianie niedoborów witaminy D w codziennej diecie dziecka. 
 
Zastosowanie: do postępowania dietetycznego w profilaktyce krzywicy oraz w niedoborach witaminy D. Dla niemowląt karmionych piersią i dzieci.
 
Zalecane spożycie: 1 kapsułka dziennie. Należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka lub ściągniętego pokarmu matki. Zachować ostrożność, aby dziecko nie połknęło kapsułki. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.  
 
Składniki: olej MTC (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), cholekalcyferol (witamina D3), składniki otoczki: żelatyna, substancje utrzymująca wilgoć: glicerol 
 
100g zawiera:
- wartość energetyczna (energia) 3700kJ/900kcal
- tłuszcz 100g w tym: kwasy tłuszczowe nasycone 100g, węglowodany 0g w tym: cukry 0g, białko 0, sól 0g, witamina D3 5555µg (111100%*).
 
1 kapsułka zawiera:
- wartość energetyczna (energia) 6,7kJ/1,6kcal,
- tłuszcz 0,18g w tym: kwasy tłuszczowe nasycone 0,18g, węglowodany 0g, w tym: cukry 0g, białko 0g, sól 0g, witamina D3 10µg (200%*).
 
*ZDS - Zalecane Dzienne Spożycie.
 
Ważne wskazówki:
Produkt przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem. 
Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. 
Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. 
Preparat przeznaczony jest dla wcześniaków, niemowląt karmionych piersią i dzieci.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Przechowywać w temp. pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Nie zamrażać. Chronić przed światłem. 

Tagi: zdrowie dzieci i niemowląt, witamina d