Dernilan, krem, 35g

  • 10,49 PLN

Wskazania: preparat stosuje się w przypadkach bolesnych i głębokich pęknięć zgrubiałego i zrogowaciałego naskórka, w pielęgnacji skóry stóp i rąk. Skład: 100g kremu zawiera: substancje czynne: kamforę racemiczną 1g,...


Wskazania: preparat stosuje się w przypadkach bolesnych i głębokich pęknięć zgrubiałego i zrogowaciałego naskórka, w pielęgnacji skóry stóp i rąk.
 
Skład: 100g kremu zawiera: substancje czynne: kamforę racemiczną 1g, alantoinę 300mg, nikotynamid 250mg, kwas salicylowy 100mg oraz substancje pomocnicze: makrogolu eter cetostearylowy, glicerolu monostearynian, oktylu stearynian, alkohol stearylowy, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, decylu oleinian, parafina ciekła, glicerol (E 422), karbomer, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona.
 
Działanie: lek działa przeciwzapalnie i gojąco na zmienioną chorobowo skórę. Ułatwia usuwanie zgrubiałego, zrogowaciałego naskórka ze stóp i rąk.
 
Dawkowanie: skórę stóp i rąk smarować kremem od 3 do 4 razy na dobę. Krem lekko wmasować, co kilka dni stopy lub ręce wymoczyć i usunąć zrogowaciały naskórek. Po wygojeniu zmian, krem stosować 1 do 2 razy na dobę po umyciu stóp i rąk.
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, nie stosować na rozległe obszary uszkodzonej skóry oraz na błony śluzowe, nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia, ciąża, laktacja.