Disnemar xylo, aerozol do nosa z woda morska, 0.5mg/ml, dla dzieci od 2 do 10 lat, 10ml

  • Producent: GEMI
  • Dostępność: 99
  • 4,29 PLN

Wskazania: do krótkotrwałego leczenia przekrwienia błony śluzowej nosa u dzieci w wieku od 2. do 10. lat.Skład: 1ml roztworu zawiera 0,5mg ksylometazoliny chlorowodorku (1 rozpylenie aerozolu, czyli 90mikrolitrów, zawiera 45mikrog...


Wskazania: do krótkotrwałego leczenia przekrwienia błony śluzowej nosa u dzieci w wieku od 2. do 10. lat.

Skład: 1ml roztworu zawiera 0,5mg ksylometazoliny chlorowodorku (1 rozpylenie aerozolu, czyli 90mikrolitrów, zawiera 45mikrogramów ksylometazoliny chlorowodorku). Ponadto zawiera wodę morską oczyszczoną, potasu diwodorofosforan i wodę oczyszczoną.

Działanie: zwęża naczynia krwionośne błony śluzowej nosa, w wyniku tego zmniejsza jej obrzęk wywołany różnymi przyczynami i ułatwia oddychanie przez nos.

Dawkowanie: zazwyczaj stosowana dawka u dzieci od 2. roku życia: 1 rozpylenie aerozolu do każdego otworu nosowego co 10 do 12 godzin (nie więcej niż 3 razy na dobę) przez maksymalnie 5 dni. Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

Przeciwwskazania: uczulenie (nadwrażliwość) na ksylometazolinę lub którykolwiek z pozostałych składników leku; niedawno przebyta operacja mózgu z dostępu przez nos lub jamę ustną; nie zaleca się podawać dzieciom w wieku poniżej 2. lat.Technical
Data ważności : 31-12-2017