Doppelherz Aktiv, Koenzym Q10, 30 kapsułek

  • 21,99 PLN

Składniki głogu poprawiają zaopatrzenie serca w tlen i usprawniają krążenie obwodowe. Ich działanie polega na rozszerzaniu naczyń, co wpływa pozytywnie na ciśnienie krwi i zaopatrzenie serca i mięśni w tlen. Koenzym Q10 jest subst...


Składniki głogu poprawiają zaopatrzenie serca w tlen i usprawniają krążenie obwodowe. Ich działanie polega na rozszerzaniu naczyń, co wpływa pozytywnie na ciśnienie krwi i zaopatrzenie serca i mięśni w tlen. Koenzym Q10 jest substancją o charakterze witaminy, która nazywana jest „eliksirem młodości”, bowiem odpowiada za wytwarzanie energii w komórkach organizmu. Największa ilość koenzymu Q10 występuje w komórkach zużywających największe ilości energii, w tym w sercu, mięśniach, wątrobie i nerkach. Q10 spełnia ważne funkcje w procesach łańcucha oddechowego, a jednocześnie unieszkodliwia jego produkty uboczne. Pozwala to utrzymywać prawidłową wydolność energetyczną komórek mięśniowych. Witaminy B6 i B12 redukują skutki zmęczenia, a witamina B1 wspomaga funkcjonowanie serca.
 
Zastosowanie: składniki preparatu wspomagają utrzymania prawidłowego dotlenienia serca, ciśnienia krwi i pracy mięśni u osób: powyżej 40. roku życia, na diecie cukrzycowej, uprawiających sport, które pragną zadbać o swoje serce.
 
Zalecane spożycie: stosować 1 kapsułkę dziennie po posiłku, popijając odpowiednią ilością płynu. Najlepiej przyjmować z posiłkiem zawierającym tłuszcze (np. masło, oliwa, ser żółty, mięso), co zwiększa przyswajalność preparatu. Suplementacja koenzymem Q10 może być stosowana przez długi okres czasu.
 
Składniki: olej sojowy, żelatyna, wyciąg (5:1) z owoców głogu (Crataegus leavigata) 12% masy kaps., olej sojowy częściowo uwodorniony (nośnik), ubichinon (koenzym Q10) 7% masy kaps., glicerol i sorbitol (substancje utrzymujące wilgoć), wosk pszczeli żółty (substancja przeciwzbrylająca), lecytyna sojowa (emulgator), cyjanokobalamina (witamina B12), dwutlenek tytanu (barwnik), chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), monoazotan tiaminy (witamina B1), kompleks miedziowy chlorofiliny (barwnik).
 
1 kapsułka: koenzym Q10 30mg, wyciąg z owoców głogu (odpowiadający 250mg surowca) 50mg, witamina B1 0,55mg (50%)*, witamina B6 0,7mg (50%)*, witamina B12 2,5µg (50%)*. 
 
*Referencyjnej Wartości Spożycia
 
Ważne wskazówki:
Nie należy przekraczać dziennej zalecanej porcji do spożycia.
Zrównoważona i zróżnicowana dieta oraz zdrowy styl życia są podstawą zapewnienia prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w temperaturze do 25°C, w sposób niedostępny dla małych dzieci. 
Preparat może być stosowany przez chorych na cukrzycę.
Nie zawiera laktozy ani glutenu.