Duozinal, syrop, 150ml

  • Producent: BAYER
  • Dostępność: 99
  • 5,49 PLN

Wskazania: dla dorosłych i dzieci w wieku 2. lat i powyżej w celu: łagodzenia objawów dotyczących nosa i oczu, związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (takich jak kichanie, świąd nosa, przek...


Wskazania: dla dorosłych i dzieci w wieku 2. lat i powyżej w celu: łagodzenia objawów dotyczących nosa i oczu, związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (takich jak kichanie, świąd nosa, przekrwienie błony śluzowej nosa, zaczerwienienie i swędzenie oczu, łzawienie); łagodzenia objawów przewlekłej idiopatycznej pokrzywki (takich jak świąd, pokrzywka, zaczerwienienie skóry).

Skład: 5ml syropu zawiera substancje aktywne: 2,5 mg cetyryzyny dichlorowodorku oraz 58 mg jonów wapnia w postaci wapnia chlorku dwuwodnego; substancje pomocnicze.

Działanie: przeciwalergiczne.

Dawkowanie: doustnie; Do dawkowania lnależy używać miarki dołączonej do opakowania. Umożliwia to odmierzanie dokładnej dawki. Zalecana dawka:

- dzieci w wieku od 2. lat do 6. lat: 5ml syropu 2 razy na dobę,

- dzieci w wieku od 6. lat do 12. lat: 10ml syropu 2 razy na dobę,

- dorośli i młodzież w wieku powyżej 12. lat: 20ml syropu raz na dobę.

Należy przyjmować godzinę przed posiłkiem, popijać dużą ilością płynu, aby zapobiec podrażnieniu żołądka. nie należy popijać napojami mlecznymi.

Podczas przyjmowania nie należy pić alkoholu.

Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników; uczulenie na hydroksyzynę lub pochodne piperazyny; zwiększone stężenie wapnia we krwi; hiperkalcemia; hiperkalciuria; galaktozemia; kamica nerkowa; umiarkowane lub ciężkie zaburzenia czynności nerek; blok przedsionkowo-komorowy. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 2. lat.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem.