Flavamed, syrop 15mg/5ml, smak malinowy, 100ml

  • 13,69 PLN

Wskazania: leczenie mukolityczne w ostrych i przewlekłych schorzeniach oskrzeli i płuc, przebiegających z zaburzeniami wytwarzania i transportu śluzu.Skład:  5ml syropu zawiera substancję czynną: 15mg chlorowodorku ambroksolu...


Wskazania: leczenie mukolityczne w ostrych i przewlekłych schorzeniach oskrzeli i płuc, przebiegających z zaburzeniami wytwarzania i transportu śluzu.


Skład:  5ml syropu zawiera substancję czynną: 15mg chlorowodorku ambroksolu oraz substancje pomocnicze: sorbitol 70% niekrystalizujący kwas benzoesowy, glicerol 85%, hydroksyetyloceluloza, aromat malinowy, woda oczyszczona. 

Działanie: sekretolityczne i mukolityczne (działa wykrztuśnie, rozrzedzając wydzielinę ułatwia odkrztuszenie).

Dawkowanie: zazwyczaj stosowana dawka leku to:
- dzieci w wieku od 1. do 2. lat: 2,5ml syropu (pół miarki) 2 razy na dobę;
- dzieci w wieku od 2. do 5. lat: 2,5ml (pół miarki) syropu) 3 razy na dobę;
- dzieci w wieku od 6. do 12. lat: 5ml (jedna miarka) syropu) 2-3 razy na dobę;
- dzieci w wieku od 12. lat i odrośli: w pierwszych 2-3 dniach leczenia 10ml (2 miarki) syropu 2-3 razy na dobę. Leczenie kontynuuje się podając po 10ml (2 miarki) syropu 2 razy na dobę. U osób dorosłych, jeżeli to konieczne, dawkę można zwiększyć do 60mg 2 razy na dobę.
Lek należy przyjmować doustnie, po posiłku, za pomocą dołączonej miarki. Nie należy stosować leku bezpośrednio przed snem. Bez konsultacji z lekarzem, leku nie należy stosować dłużej niż 4-5 dni.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą.
U dzieci w wieku poniżej 2. lat lek Flavamed można stosować jedynie pod nadzorem lekarza.
W czasie ciąży i karmienia piersią lek można stosować wyłącznie w przypadku wyraźnego zalecenia przez lekarza.
Ostrożnie stosować u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, zaburzeniami czynności nerek i/lub ciężką niewydolnością wątroby, astmą oskrzelową (preparat nasila kaszel i powoduje nadmierne odkrztuszanie), z zaburzoną motoryką oskrzelową (możliwość wystąpienia zastoju śluzu).
Lek zawiera sorbitol.
Nie zawiera cukru.