Ibufan baby, dla dzieci od 3 miesiąca, 60mg, 5 czopków

  • 2,99 PLN

Wskazania: dla dzieci od 3. miesiąca życia w przypadku gorączki różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego); bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle g...


Wskazania: dla dzieci od 3. miesiąca życia w przypadku gorączki różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego); bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy, gardła i mięśni towarzyszące przeziębieniu i grypie, bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwyrężenia, skręcenia), bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne, bóle zębów, w tym bóle na skutek ząbkowania, bóle głowy, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

Skład: 1 czopek zawiera 60mg ibupr0fenu oraz substancje pomocnicze.

Działanie: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne.

Dawkowanie: doodbytniczo; dzieci w wieku od 3. do 9. miesięcy (6-8kg): 1 czopek (60mg) 3 razy na dobę, w odstępach co 6 do 8 godzin;  nie stosować więcej niż 3 czopki w ciągu doby. Dzieci wieku od 9. miesięcy do 2. lat (8-12kg): 1 czopek (60mg) 4 razy na dobę, w odstępach co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa ibupr0fenu wynosi 20-30mg na kg mc., podzielona na 3 do 4 pojedynczych dawek. Nie należy przekraczać jednorazowej dawki 10mg/kg mc. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 3. miesiąca życia. Nie stosować u dzieci o wadze poniżej 6kg. Bez konsultacji z lekarzem pacjent nie powinien stosować leku dłużej niż 3 dni.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na ibupr0fen lub którykolwiek z pozostałych składników leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne; u pacjentów, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki, skurczu oskrzeli lub astmy oskrzelowej; choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy; ciężka niewydolność wątroby; ciężka niewydolność nerek; ciężka niewydolność serca; jeśli pacjent przyjmuje jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych); III trymestr ciąży; skaza krwotoczna; niemowlęta o wadze poniżej 6kg (3. miesiąca życia).