Ibum forte, zawiesina doustna, smak malinowy, 100ml

  • Producent: BIOFARM
  • Dostępność: 99
  • 4,89 PLN

Wskazania: stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego; bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego...


Wskazania: stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego; bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak: bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych), bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania, bóle stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia), bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego; dla dzieci od 3. miesiąca życia.


Skład: 5ml zawiesiny zawiera: substancje czynne: 100mg ibupr0fenum oraz substancje pomocnicze.

Działanie: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne.

Dawkowanie: dawka dobowa produktu Ibum, zawiesina doustna, jest ściśle uzależniona od masy ciała i wynosi 20-30mg/kg m.c., w dawkach podzielonych, zgodnie z poniższym schematem: dzieci w wieku 3-6. miesięcy (5-7,6kg): 2,5ml (50mg) maksymalnie 3 razy na dobę: dzieci w wieku 6-12. miesięcy (7,7-9kg): 2,5ml maksymalnie 3-4 razy na dobę; dzieci w wieku 1-3. lat (10-15kg): 5ml maksymalnie 3 razy na dobę; dzieci w wieku 4-6. lat (16-20kg): 7,5ml maksymalnie 3 razy na dobę: dzieci w wieku 7-9. lat (21-29kg): 10ml maksymalnie 3 razy na dobę; dzieci w wieku 10-12 lat (30-40kg): 15ml maksymalnie 3 razy na dobę: dzieci powyżej 40kg: 15-20ml maksymalnie 3-4 razy po 15ml na dobę. Do opakowania dołączona jest miarka lub łyżka miarowa lub korek i strzykawka doustna.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na ibupr0fen lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; nie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi występowały w przeszłości, jakiekolwiek objawy alergii w postaci zapalenia błony śluzowej nosa, pokrzywki, skurczu oskrzeli lub astmy; choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy; perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ; ciężka niewydolność wątroby; ciężka niewydolność nerek; ciężka niewydolność serca; nie stosować ibupr0fenu jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym inhibitorami COX-2; III trymestr ciąży; naczyniowo-mózgowe lub inne czynne krwawienie; zaburzenia krzepnięcia (ibupr0fen może wydłużać czas krwawienia); skaza krwotoczna; zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu, takie jak małopłytkowość.