Irigasin, zestaw 12 saszetek + butelka

  • Producent: BAYER
  • Dostępność: 99
  • 6,99 PLN

Irigasin to wyrób medyczny przeznaczony do przygotowania roztworu do płukania nosa i zatok.  Wskazania: ostre lub przewlekłe zapalenie zatok przynosowych, nieżyt nosa w przebiegu infekcji lub alergii, przed i po zab...


Irigasin to wyrób medyczny przeznaczony do przygotowania roztworu do płukania nosa i zatok. 
 
Wskazania: ostre lub przewlekłe zapalenie zatok przynosowych, nieżyt nosa w przebiegu infekcji lub alergii, przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok, po ekspozycji na wysokie stężenie pyłu w powietrzu, profilaktycznie dla utrzymania prawidłowej higieny nosa i zatok.
 
Sposób użycia: dorośli i dzieci powyżej 4 roku życia: płukanie nosa i zatok należy wykonywać 1-2 razy dziennie lub według zaleceń lekarza. 
 
Dzieci mogą stosować wyrób jedynie pod kontrolą osoby dorosłej.
W celu przygotowania roztworu izotonicznego do butelki należy wsypać 1 saszetkę proszku, a następnie uzupełnić ją do zaznaczonej linii 240 ml, przegotowaną, ostudzoną wodą. W celu przygotowania roztworu hipertonicznego do butelki należy wsypać 2 saszetki proszku, a następnie uzupełnić ją do zaznaczonej linii 240 ml, przegotowaną, ostudzoną wodą.
Do płukania należy używać wyłącznie butelki dostępnej z zestawie do płukania nosa i zatok. Do każdego płukania stosować świeżo przygotowany roztwór.
 
Skład: chlorek sodu.