Juvit K+D3, krople doustne dla niemowląt od 2 tygodnia życia, 10ml

  • 7,99 PLN

Witamina K pełni istotna rolę w procesie tworzenia białek m.in. uczestniczących w regulacji procesów krzepnięcia krwi. Jest ważnym czynnikiem warunkującym prawidłową krzepliwość krwi. Odgrywa ważną rolę w syntezie białek osocza kr...

Witamina K pełni istotna rolę w procesie tworzenia białek m.in. uczestniczących w regulacji procesów krzepnięcia krwi. Jest ważnym czynnikiem warunkującym prawidłową krzepliwość krwi. Odgrywa ważną rolę w syntezie białek osocza krwi i bierze udział w formowaniu tkanki kostnej. Niemowlęta karmione piersią są szczególnie narażone na niedobory tej witaminy, gdyż przewód pokarmowy niemowlęcia nie produkuje odpowiedniej ilości bakterii potrzebnych do jej powstania a pokarm kobiecy zawiera niewystarczające ilości witaminy K. Witamina D3 jest bardzo ważnym czynnikiem w regulacji gospodarki wapniowo-fosforowej w ustroju. Jest niezbędna do prawidłowego wchłaniania wapnia i fosforu i odpowiedzialna za prawidłowy rozwój i mineralizację kości. Niedobór tej witaminy może prowadzić do upośledzenia mineralizacji kości, niedostatecznego uwapnienia nowo tworzącej się tkanki kostnej i w konsekwencji do zmian krzywiczych u niemowląt i małych dzieci. Działanie witaminy D3 polega na poprawie wchłaniania wapnia w jelitach i umożliwieniu jego wbudowywania do kości.
 
Zastosowanie: do postępowania dietetycznego dla niemowląt i dzieci w profilaktyce niedoboru witaminy D i K; dla niemowląt od 2. tygodnia życia do ukończenia 3. miesiąca życia.
 
Zalecane spożycie: niemowlęta od 2. tygodnia życia do ukończenia 3. miesiąca życia: 2 naciśnięcia pompki dozującej 1 raz dziennie lub 1 naciśnięcie pompki dozującej 2 razy dziennie, doustnie lub do ściągniętego mleka matki.
 
Składniki: olej roślinny MCT (średniołańcuchowe trójglicerydy), fitomenadion(witamina K), cholekalcyferol – koncentrat olejowy (witamina D3)
 
1 naciśnięcie pompki dozującej:
- wartość energetyczna 1,145kcal (4,71kJ), białko 0g, węglowodany 0g, tłuszcz 0,127g, witamina K 12,5µg, witamina D3 5µg.
 
100ml zawiera:
-  wartość energetyczna 849kcal (3490kJ), białko 0g, węglowodany 0g, tłuszcz 94,33g, witamina K 9,25mg, witamina D3 3,7mg.
 
Przeciwwskazania: nie należy spożywać preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku.
 
Ważne wskazówki:
Produkt należy stosować pod kontrolą lekarza.
Produkt nie jest przeznaczony do postępowania pozajelitowego.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia.
Przechowywać w zamkniętym oryginalnym opakowaniu, w sposób niedostępny dla małych dzieci, w temperaturze nie wyższej niż 25°C.
Chronić od światła.
Po otwarciu butelki produkt należy zużyć w ciągu 12 miesięcy.