Lecytyna memo 1200mg, 60 kapsułek

  • Producent: TZMO
  • Dostępność: 99
  • 4,29 PLN

Najbogatszym źródłem lecytyna jest ziarno soi. Lecytyna 1200mg firmy Avec Pharma pochodzi ze specjalnie selekcjonowanych i niemoyfikowanych plantacji soi. W organizmie człowieka lecytyna jest obecna w każdej komórce ciała, zwłaszc...


Najbogatszym źródłem lecytyna jest ziarno soi. Lecytyna 1200mg firmy Avec Pharma pochodzi ze specjalnie selekcjonowanych i niemoyfikowanych plantacji soi. W organizmie człowieka lecytyna jest obecna w każdej komórce ciała, zwłaszcza jako składnik błon komórkowych.
 
Lecytyna bierze udział w rozmaitych procesach przemiany materii, jest bardzo ważnym elementem składowym mózgu i tkanki nerwowej. W skład lecytyny sojowej wchodzą: cholina, inozytol i nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), które pełnią ważna role w pracy układu nerwowego. Cholina służy do produkcji acetylocholiny, która jest przekaźnikiem impulsów nerwowych decydujących o przebiegu procesów uczenia się, zapamiętywania, koncentracji umysłowej oraz do regeneracji układu nerwowego. Inozytol oddziałuje na metabolizm serotoniny, która wpływa na zachowanie dobrego nastroju. Nienasycone kwasy tłuszczowe to składniki budulcowe błon komórek nerwowych, odpowiadają za komunikację między komórkami nerwowymi. 
 
Zastosowanie: uzupełnienie diety w lecytynę polecaną szczególnie w stanach osłabionej koncentracji, podczas zwiększonej pracy umysłowej oraz nauki, a także w warunkach przedłużającego się stresu.
 
Zalecane spożycie: dorośli: 1 kapsułka dziennie w trakcie lub po posiłku popijając odpowiednią ilością płynu. 
 
Składniki: lecytyna sojowa (niemodyfikowana genetycznie), żelatyna, glicerol  (składniki otoczki), olej słonecznikowy. 
 
1 kapsułka zawiera: 1200mg lecytyny sojowej.
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu.
 
Ważne wskazówki:
Nie należy przekraczać dziennej zalecanej porcji do spożycia.
Zrównoważona i zróżnicowana dieta oraz zdrowy styl życia są podstawą zapewnienia prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze 15-25°C, w sposób niedostępny dla małych dzieci.