Modafen grip, 12 tabletek

  • Dostępność: 99
  • 3,99 PLN

 Modafen Grip to lek o złożonym składzie. Ibuprofen odpowiada za zredukowanie dolegliwości bólowych i obniżenie temperatury ciała. Chlorowodorek fenylefryny skutecznie udrażnia zatkany nos.Skład:1 tabl. zawiera 200 mg ibuprof...

  •  

  • Modafen Grip to lek o złożonym składzie. Ibuprofen odpowiada za zredukowanie dolegliwości bólowych i obniżenie temperatury ciała. Chlorowodorek fenylefryny skutecznie udrażnia zatkany nos.
  • Skład:
    1 tabl. zawiera 200 mg ibuprofenu i 5 mg fenylefryny chlorowodorku. Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), talk, powidon 30, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy50 ,hypromeloza 2910/5 makrogol 6000, tytanu dwutlenek (E171)

    Działanie:
    Modafen Grip to lek charakteryzujący się złożonym składem. Zawarty w nim ibuprofen zaliczany jest do kategorii NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych). Wykazuje właściwości przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Skutecznie łagodzi stany zapalne i obrzęki. Fenylefryny chlorowodorek to substancja lecznicza, która odpowiada za ograniczenie przekrwienia śluzówki nosa. W efekcie redukuje obrzęk dróg nosowych i zmniejsza ucisk, który może być przyczyną bólu głowy. Modafen Grip ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego.

    Przeciwwskazania:
    - nadwrażliwość na substancje składowe preparatu albo inne NLPZ
    - wrzody żołądka lub dwunastnicy
    - ciąża i okres karmienia piersią
    - nadciśnienie tętnicze
    - choroba niedokrwienna serca
    - zaburzenia wydolności serca
    - tachykardia
    - nadczynność tarczycy
    - skaza krwotoczna
    - jaskra z wąskim kątem przesączania
    - retencja moczu. 

    Wskazania:
    Stosować u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia w przypadku występowania przeziębienia lub grypy – infekcji którym towarzyszy niedrożność nosa.

    Dawkowanie: 
    Stosować doustnie.  U osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia stosuje się 2 tabl. co 8h. Nie należy przyjmować więcej niż 6 tabl./24h.