Neo-angin, wiśnia, 24 tabletki do ssania

  • 3,49 PLN

Wskazania: neo-angin wiśnia jest zalecany do wspomagania leczenia stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, przebiegających z objawami, takimi jak: ból gardła, zaczerwienienie, obrzęk.Skład: 1 pastylka twarda zawiera: subst...


Wskazania: neo-angin wiśnia jest zalecany do wspomagania leczenia stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, przebiegających z objawami, takimi jak: ból gardła, zaczerwienienie, obrzęk.


Skład: 1 pastylka twarda zawiera: substancje czynne: 1,2mg alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego, 0,6mg amylometakrezolu i 5,9mg lewomentolu oraz substancje pomocnicze: izomalt, kwas winowy, aromat wiśniowy, olejek miętowy, ponceau 4R (E124), indygotynę (E132).

Działanie: neo-angin wiśnia zawiera dwie substancje (alkohol 2,4-dichlorobenzylowy i amylometakrezol) o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym oraz lewomentol, który wywołuje uczucie chłodu na błonach śluzowych i ma słabe działanie znieczulające miejscowo.

Dawkowanie: dorośli i dzieci w wieku powyżej 6. lat: należy powoli ssać 1 pastylkę co 2-3 godziny.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku; u dzieci w wieku poniżej 6. lat.