Olbas oil, płyn, 10ml

  • 3,49 PLN

Wskazania: Olbas Oil płyn jest polecany do stosowania w stanach przeziębienia i zapaleniu zatok przynosowych. Zewnętrznie może być stosowany w bólach reumatycznych oraz mięśniowych.  Skład: preparat zawiera: ol...

Wskazania: Olbas Oil płyn jest polecany do stosowania w stanach przeziębienia i zapaleniu zatok przynosowych. Zewnętrznie może być stosowany w bólach reumatycznych oraz mięśniowych. 
 
Skład: preparat zawiera: olejek kajuputowy 18,5g; olejek goździkowy 0,1g; olejek eukaliptusowy 35,45g, olejek jałowcowy 2,7g; olejek miętowy 35,45g, salicylan metylu 3,7g, mentol 4,1g.
 
Działanie: preparat powoduje upłynnienie wydzieliny i skutecznie zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa, ułatwiając oddychanie. 
 
Dawkowanie: dzieci 3-7 lat: 2-3 krople nanieść na chusteczkę i podawać do wdychania. Osoby dorosłe w bólach reumatycznych: niewielką ilość płynu wcierać w bolące miejsce.
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek składnik płynu. Środek nie powinien być podawany osobom z astmą oraz alergicznymi chorobami układu oddechowego bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Preparat nie może być nakładany na uszkodzoną skórę. Nie stosować u dzieci, które nie ukończyły trzeciego roku życia. Nie stosować doustnie. Nie stosować zewnętrznie u dzieci i młodzieży, nie stosować u chorujących na atopowe zapalenie skóry. Nie aplikować preparatu w okolicy twarzy dzieci.