Panad0l femina, 10 tabletek

  • 2,69 PLN

Wskazania: w zapobieganiu i leczeniu dolegliwości związanych z: bolesnym miesiączkowaniem, kolką nerkową, wątrobową, zespołem drażliwego jelita.Skład: (1 czopek): 500mg paracetamolu i 10mg hioscyny butylobromku oraz subs...


Wskazania: w zapobieganiu i leczeniu dolegliwości związanych z: bolesnym miesiączkowaniem, kolką nerkową, wątrobową, zespołem drażliwego jelita.


Skład: (1 czopek): 500mg paracetamolu i 10mg hioscyny butylobromku oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, powidon K30, sorbitol, talk, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa, hypromeloza, makrogol 6000.

Działanie: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwskurczowe w obrębie układu pokarmowego i układu moczowo-płciowego.

Dawkowanie: lek do podawania doustnego. Zazwyczaj stosowana dawka leku to:
dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 do 2 tabletek, jeżeli jest to wskazane, maksymalnie 3 razy na dobę, co 8 godzin. Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla dorosłych podczas leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g, a podczas leczenia długotrwałego 2,6 g. Paracetamolu nie należy stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci bez zalecenia lekarza.

Przeciwwskazania: jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na atropinę lub na którykolwiek ze składników leku, jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby (głównie u pacjentów z alkoholowym uszkodzeniem wątroby) lub nerek, jeśli pacjent ma chorobę alkoholowa, jeśli pacjent ma niedokrwistość oraz wrodzony brak enzymu zwanego dehydrogenazą glukozo-6-fosforanową (fawizm), jeśli pacjent ma miastenię (osłabienie mięśni), jeśli pacjent ma jaskrę, jeśli pacjent ma przerost gruczołu krokowego powodujący zatrzymywanie moczu,jeśli pacjent ma przewężenia w przewodzie pokarmowym, jeśli pacjent ma zaburzenia rytmu serca przebiegające z przyspieszeniem czynności serca.
Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.