Paracetamol farmina 50mg, czopki, 10 sztuk

  • Producent: FARMINA
  • Dostępność: 99
  • 2,29 PLN

Wskazania: ból różnego pochodzenia np. bolesne ząbkowanie, po szczepieniach, objawowe leczenie stanów grypopodobnych i przeziębienia, gorączka. Skład: 1 czopek zawiera: substancję czynną: paracetamol 50mg oraz subst...

Wskazania: ból różnego pochodzenia np. bolesne ząbkowanie, po szczepieniach, objawowe leczenie stanów grypopodobnych i przeziębienia, gorączka.
 
Skład: 1 czopek zawiera: substancję czynną: paracetamol 50mg oraz substancje pomocnicze: tłuszcz stały.
 
Działanie: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.
 
Dawkowanie: lek przeznaczony do podawania doodbytniczego u niemowląt (dzieci poniżej 1 roku życia). U niemowląt w wieku poniżej 3 miesięcy stosować tylko na zlecenie lekarza. Nie przekraczać dawki jednorazowej 10mg na kilogram masy ciała dziecka. Można podawać 1 czopek trzy razy na dobę. Stosować nie częściej niż co 4 godziny. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku.