Tantum rosa, 10 saszetek

  • 7,49 PLN

Wskazania: leczenie dolegliwości i objawów, takich jak: ból, pieczenie, świąd, zaczerwienienie, upławy, obrzęk w okolicy zewnętrznych narządów płciowych oraz pochwy. Zapalenie sromu i pochwy, zapalenie szyjki macicy, chemio- ...

Wskazania: leczenie dolegliwości i objawów, takich jak: ból, pieczenie, świąd, zaczerwienienie, upławy, obrzęk w okolicy zewnętrznych narządów płciowych oraz pochwy. Zapalenie sromu i pochwy, zapalenie szyjki macicy, chemio- i radioterapia. Lek stosuje się również w profilaktyce przed- i pooperacyjnej w ginekologii, a także do łagodzenia dolegliwości sromu w okresie połogu. Tantum Rosa stosuje się dopochwowo oraz na błonę śluzową zewnętrznych narządów płciowych.
 
Skład: 1 saszetka leku zawiera: substancję czynną: benzydaminy chlorowodorek 500mg oraz substancje pomocicze: sodu chlorek, powidon, p-toluenosulfonian trójmetylocentyloamoniowy.
 
Działanie: przeciwzapalne, przeciwbólowe, miejscowo znieczulające, odkażające.
 
Sposób użycia: 1-2 saszetki w ciągu doby, w zależności od nasilenia dolegliwości. Zawartość 1 saszetki rozpuścić w 0,5l przegotowanej i ostudzonej wody, bezpośrednio przed zastosowaniem. Każdorazowo należy przygotować nowy roztwór z 1 saszetki. Lek przeznaczony do użytku zewnętrznego.
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, ciąża, laktacja.