Theraflu zatoki, 14 saszetek

  • Producent: POLLENA
  • Dostępność: 99
  • 6,49 PLN

Wskazania: leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie. D...


Wskazania: leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie.
 
Działanie: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, antyhistaminowe, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa.
 
Dawkowanie: dorośli i młodzież powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej, ale nie wrzącej wody. Wypić po wystygnięciu do odpowiedniej temperatury.
Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. Nie stosować więcej niż 3-4 saszetki w ciągu doby. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy chorobowe będą się utrzymywać lub nasilą się po 5 dniach lub jeśli gorączka będzie się utrzymywać przez dłużej niż 3 dni.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki preparatu, aktualne stosowanie (lub stosowania w ciągu ostatnich dwóch tygodni) inhibitorów MAO, u dzieci poniżej 12 lat, stosowanie innych produktów leczniczych zawierających paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowanie, współistniejących schorzeń płuc (w tym astmy), wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6- fosforanowej (G-6-P).




Tagi: grypa, przeziębienie, gorączka, katar, zatoki, bóle stawowo-mięśniowe, bóle głowy, dreszcze, kichanie