Vitaminum E, hasco, krople 300mg/ml, 10ml OKAZJA

  • 2,89 PLN

Wskazania: leczenie i profilaktyka niedoboru witaminy E spowodowanego długotrwałym nieprawidłowym odżywianiem lub zaburzeniami przemiany materii (np. dziedzicznymi zaburzeniami metabolizmu lipidów: abetalipoproteinemią, zespo...

Wskazania: leczenie i profilaktyka niedoboru witaminy E spowodowanego długotrwałym nieprawidłowym odżywianiem lub zaburzeniami przemiany materii (np. dziedzicznymi zaburzeniami metabolizmu lipidów: abetalipoproteinemią, zespołem złego wchłaniania, mukowiscydozą). Wspomagająco w miażdżycy, chorobie niedokrwiennej serca i jej wtórnej profilaktyce oraz we wszystkich chorobach, których etiologia związana jest ze stresem oksydacyjnym.


Skład: 1ml (około 30 kropli) zawiera 300mg (300 j.m.) int-rac-α-Tocopherylis acetas (all-rac-α-tokoferylu octanu) oraz substancje pomocnicze: olej arachidowy oczyszczony. .

Działanie: witamina E jest jednym z niezbędnych składników odżywczych, chociaż jej rola nie jest dokładnie znana. Wspólnie z  katalozą, dysmutazą nadtlenkową, peroksydazą glutatinową i selenem, chroni wielonienasycone kwasy tłuszczowe przed rozkładem przez wolne rodniki oraz zapobiega hemolizie czerwonych krwinek. Ochrona przed wolnymi rodnikami wydaje się także istotna w rozwoju i funkcjonowaniu układu nerwowego oraz mięśniowego.

Dawkowanie: lek przeznaczony do stosowania doustnego. Zwykle stosuje się zapobiegawczo: noworodki, niemowlęta i dzieci w wieku do 6 lat: 10 j.m 1 kropla na dobę, dzieci od 7 do 15 lat: 20 i.m. (2 krople) na dobę, młodzież i dorośli: 100 do 200j.m. 10 do 20 kropli na dobę; abetalipoproteinemia: dzieci i dorośli: 50 do 100 j.m./kg m.c. ( 5 do 10 kropli/ kg m.c.) na dobę. Niemowlętom i małym dzieciom można podawać lek nierozcieńczony lub wymieszany z napojem.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego, niedobór witaminy K.

Technical
Data ważności : 31-08-2018