Zovirax intensive, krem, 2g

  • 5,49 PLN

Wskazania: miejscowe leczenie nawrotowej opryszczki warg i twarzy, wywołanej przez wirusa opryszczki pospolitej Herpes simplex.  Skład: 1g kremu zawiera: substancję czynną: acyklowir 50mg oraz substancje pomocn...


Wskazania: miejscowe leczenie nawrotowej opryszczki warg i twarzy, wywołanej przez wirusa opryszczki pospolitej Herpes simplex. 
 
Skład: 1g kremu zawiera: substancję czynną: acyklowir 50mg oraz substancje pomocnicze: glikol propylenowy, wazelina biała, alkohol cetostearylowy, parafina ciekła, Arlacer 165, poloksamer 407, sodu laurylosiarczan, dimetykon, woda oczyszczona.
 
Działanie: przeciwwirusowe.
 
Dawkowanie: lek Zovirax Intensive w postaci kremu jest przeznaczony do stosowania na skórę. Lek należy nakładać 5 razy na dobę na chorobowo zmienione miejsca na skórze w odstępach około czterogodzinnych, z przerwą nocną. Lek działa najskuteczniej, jeśli leczenie rozpoczyna się jak najszybciej po pojawieniu się pierwszych objawów opryszczki, jak np. pieczenie, swędzenie lub zaczerwienienie. Leczenie można również rozpocząć w późniejszym okresie choroby, gdy wystąpią grudki lub pęcherzyki. Leczenie należy prowadzić co najmniej przez 4 dni.
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, obniżona odporność, nie stosować na zakażenia skórne inne niż opryszczka, nie stosować do leczenia opryszczki narządów płciowych, nie stosować na błony śluzowe, ciąża, laktacja.