Apap dla dzieci Forte 40mg/ml, 85ml

  • £4,99

Wskazania: do krótkotrwałego, objawowego leczenia, bólu o małym i umiarkowanym nasileniu i/lub gorączki.Skład: 1ml zawiera: 40mg paracetamolu. Jedna pełna doustna strzykawka (5ml) zawiera 200mg paracetamolu. Zawiera sach...

Wskazania: do krótkotrwałego, objawowego leczenia, bólu o małym i umiarkowanym nasileniu i/lub gorączki.

Skład: 1ml zawiera: 40mg paracetamolu. Jedna pełna doustna strzykawka (5ml) zawiera 200mg paracetamolu. Zawiera sacharozę, metylu parahydroksybenzoesan (E218) oraz propylu parahydroksybenzoesan (E216).

Działanie: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie: wstrząsnąć przed użyciem. Zalecana dawka dobowa paracetamolu to 15mg/kg masy ciała, co 6 godzin lub 10mg/kg masy ciała co 4 godziny.
4 razy w ciągu 24 godzin : 3-6 miesięcy 1,5ml; 6-24 miesięcy 3ml; 2-3 lat 4,5ml; 4-6 lat 6ml; 7-9 lat 9ml; 10-12 lat 12,5ml. Nie należy przekraczać podanej dawki.

Przeciwwskazania: nie stosować ani nie podawać dziecku jakichkolwiek innych leków zawierających paracetamol; nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik; jeśli u pacjenta z astmą oskrzelową występuje uczulenie na kwas acetylosalicylowy. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli u pacjenta występują choroby wątroby, zaburzenia czynności nerek, niedokrwistość hemolityczna.