Calcium sanosvit, syrop, 150ml

  • Producent: TAKEDA
  • Dostępność: 10
  • £2,89

Wskazania: zakażenia dróg oddechowych, przeziębienie, grypa, choroby alergiczne, stany zapalne, krzywica, uzupełnienie niedoborów wapnia, osteoporoza.Skład: 100 ml syropu zawiera 29,4g glukonolaktobionianu wapnia i 6,4g ...


Wskazania: zakażenia dróg oddechowych, przeziębienie, grypa, choroby alergiczne, stany zapalne, krzywica, uzupełnienie niedoborów wapnia, osteoporoza.

Skład: 100 ml syropu zawiera 29,4g glukonolaktobionianu wapnia i 6,4g laktobionianu wapnia oraz substancje pomocnicze.

Działanie: wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym, wpływającym na utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu oraz prawidłowe funkcjonowanie wielu mechanizmów regulacyjnych.

Dawkowanie:  podawać doustnie. Dzieci do 6 lat: łyżeczkę do herbaty 2 do 3 razy na dobę. Dzieci od 6 do 12 lat: 2 łyżeczki do herbaty 2 do 3 razy na dobę. Młodzież i dorośli: łyżkę stołową 2 do 3 razy na dobę. Syrop należy podawać w postaci nierozcieńczonej. może być stosowany zarówno u dzieci jak i dorosłych, jednakże ze względu na formę syropu i przyjemny smak jest głównie stosowany u dzieci.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na związki wapnia, hiperkalcemia, ciężka hiperkalciuria, galaktozemia. Nie stosować w skojarzeniu z dużymi dawkami witaminy D.