Desmoxan, 100 kapsułek

  • £16,99

Wskazania: Desmoxan to lek zalecany w leczeniu uzależnienia nikotynowego.Skład: 1 kapsułka zawiera 1,5mg cytyzyny oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwod...


Wskazania: Desmoxan to lek zalecany w leczeniu uzależnienia nikotynowego.


Skład: 1 kapsułka zawiera 1,5mg cytyzyny oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezu. Skład kapsułki twardej: dwutlenek tytanu (E 171), indygotyna (E 132), żelatyna.

Działanie: zawarta w składzie substancja czynna - cytozyna wykazuje działanie podobne do nikotyny. Sukcesywnie wypiera nikotynę z organizmu zmniejszając tym samym zapotrzebowanie na ten uzależniający związek aż do momentu całkowitego zaprzestania używania produktów nikotynowych. Nie powoduje objawów odstawienia zwanych potocznie głodem nikotynowym.

Przeciwwskazania: nie zaleca się stosowania leku w przypadku osób uczulonych na substancję czynną leku - cytozynę, a także z zaburzeniami rytmu serca, po zawale serca lub udarze mózgu, z zaburzeniami drożności tętnic, w przypadku nadciśnienia tętniczego.  Stosowanie leku jest przeciwwskazane również w przypadku osób cierpiących na choroby układu pokarmowego takie, jak choroba żołądka, dwunastnicy i refluks. Kapsułek Desmoxan nie powinny zażywać też kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz dzieci, i młodzież poniżej 18-go, i osoby powyżej 65-go roku życia.

Ostrzeżenie: decyzja o stosowaniu leku powinna być podyktowana poważną deklaracją o zaprzestaniu palenia tytoniu. W wyjątkowej sytuacji całkowita rezygnacja z palenia powinna nastąpić najpóźniej 5 dnia od rozpoczęcia leczenia. W przeciwnym razie, palenie tytoniu przy jednoczesnym zażywaniu leku może spowodować wzrost niepożądanych reakcji i nasilenie działania nikotyny, a tym samym jeszcze większe trudności w zaprzestaniu palenia wyrobów tytoniowych.