Efferalgan 150mg, dla dzieci od 6 miesiąca do 2 lat, 10 czopków

  • £2,99

Wskazania: gorączka, bóle różnego pochodzenia, w leczeniu stanów grypopodobnych i przeziębienia; dla niemowląt i dzieci o masie ciała 8-12kg (wiek około od 6. miesiąca do 2. lat) oraz osób dorosłych.Skład: 1 czopek zawiera 150mg p...

Wskazania: gorączka, bóle różnego pochodzenia, w leczeniu stanów grypopodobnych i przeziębienia; dla niemowląt i dzieci o masie ciała 8-12kg (wiek około od 6. miesiąca do 2. lat) oraz osób dorosłych.


Skład: 1 czopek zawiera 150mg paracetamolu. Inne składniki leku: półsyntetyczne glicerydy.

Działanie: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie: doodbytniczo; dawkę ustala się względem masy ciała: zalecana dobowa dawka: 60mg/kg masy ciała, podzielona na 4 dawki po 15mg/kg mc. podawanych co 6 godzin. Niemowlęta i dzieci o masie ciała 8-12.kg (wiek około od 6. miesiąca życia do 2. lat): dawka właściwa to 1 czopek (150mg); w razie konieczności można ją powtarzać co 6 godzin; nie należy stosować więcej niż 4 czopki na dobę. Dzieci i dorośli o masie ciała powyżej 50kg: całkowita dawka paracetamolu nie może być większa niż 4g na dobę. Nie należy stosować leku bez zalecenia lekarza dłużej niż 10 dni u dorosłych, u dzieci nie dłużej niż 3 dni. Nie zaleca się stosowania czopków w trakcie trwania biegunki.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki preparatu; ciężka niewydolność wątroby lub nerek; choroba alkoholowa; jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, jeśli pacjent jest leczony inhibitorami MAO oraz w okresie do 14 dni po zakończeniu leczenia; w przypadku jednoczesnego stosowania z lekami przeciwbólowymi o działaniu agonistyczno-antagonicznym: buprenorfiną, nalbufiną, pentazocyną; jeśli u pacjenta po przebytym ostatnio zapaleniu odbytu, odbytnicy lub krwawienia z odbytu.