Elmex, pasta do zębów junior, 6-12 lat, 75ml

  • Producent: COLGATE
  • Dostępność: 5
  • £2,99

Pasta do zębów Elmex Junior dla dzieci w wieku 6-12 lat została opracowana ze szczególnym uwzględnieniem zmieniającego się uzębienia. Nowe zęby stałe, które zaczynają wyrzynać się mniej więcej w szóstym roku życia, są szczególnie ...

Pasta do zębów Elmex Junior dla dzieci w wieku 6-12 lat została opracowana ze szczególnym uwzględnieniem zmieniającego się uzębienia. Nowe zęby stałe, które zaczynają wyrzynać się mniej więcej w szóstym roku życia, są szczególnie podatne na próchnicę, gdyż ich szkliwo jest nadal porowate i względnie miękkie. Wyższa zawartość fluorku sprzyja procesowi twardnienia zębów, tym samym zwiększając ich odporność na ataki kwasów i w rezultacie na próchnicę. Dzięki szczególnym właściwościom aminofluorków zawartych w paście do zębów Elmex Junior 6-12 lat chroni ona przed próchnicą nawet wiele godzin po szczotkowaniu zębów. 
 
Jej łagodny smak zachęca dzieci do zmiany pasty do zębów dla dzieci z mniejszą zawartością fluorku na pastę do zębów ze stężeniem fluorku dostosowanym do wieku.
 
Skład: zawartość fluorku: 1400ppm.