Pyralgina 500mg, 6 tabletek

  • £2,49

Wskazania: pyralgina to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który jest wskazany w leczeniu dolegliwości bólowych różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz do zwalczania gorączki. Skład: 1 tabletka zawiera: metamizolum natricum...


Wskazania: pyralgina to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który jest wskazany w leczeniu dolegliwości bólowych różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz do zwalczania gorączki.
 
Skład: 1 tabletka zawiera: metamizolum natricum 500mg oraz substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, żelatyna, magnezu stearynian.
 
Działanie: hamowanie aktywności cyklooksygenazy w ośrodkowym układzie nerwowym. Lek działa również rozkurczowo na mięśnie gładkie.
 
Dawkowanie: bóle występujące sporadycznie: 1-2 tabletek na dobę; bóle przewlekłe: 1-2 tabletek maksymalnie 3 razy na dobę.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku, a także: astma oskrzelowa, ostra niewydolność nerek, wątroby lub serca, ostra porfiria wątrobowa oraz niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.