Smecta, 10 saszetek

  • Producent: IPSEN
  • Dostępność: 10
  • £2,89

Wskazania: leczenie ostrej i przewlekłej biegunki, zwłaszcza u dzieci. Leczenie objawowe bólów związanych ze stanami zapalnymi przełyku, żołądka, okrężnicy i dwunastnicy. Skład: 1 saszetka zawiera: substancja czynna...


Wskazania: leczenie ostrej i przewlekłej biegunki, zwłaszcza u dzieci. Leczenie objawowe bólów związanych ze stanami zapalnymi przełyku, żołądka, okrężnicy i dwunastnicy.
 
Skład: 1 saszetka zawiera: substancja czynna: diosmektyt 3g oraz substancje pomocnicze: glukoza jednowodna, sacharynian sodu, aromat waniliowy, aromat pomarańczowy.
 
Działanie: przeciwbiegunkowe, powlekające na błonę śluzową przewodu pokarmowego, działa ochronnie na śluzówkę poprzez izolowanie jej od działania kwasu solnego i innych substancji drażniących.
 
Dawkowanie: dorośli: zwykle podaje się 3 saszetki na dobę. Dzieci: dawkowanie leku u dzieci powinno być wcześniej skonsultowane z lekarzem. W wieku poniżej 1 roku życia: 1 saszetka na dobę. W wieku od 1 do 2 lat: 1 do 2 saszetek na dobę. W wieku powyżej 2 lat: 2 do 3 saszetek na dobę. Zawartość każdej saszetki należy rozpuścić w 50ml wody i podawać małymi porcjami w ciągu dnia. Można też podawać z półpłynnymi pokarmami.
 
Przeciwwskazania: lek zawiera glukozę i sacharozę. U pacjentów z nietolerancją glukozy, zespołem złego wchłaniania glukozy i galaktozy, lub z niedoborem sacharazy - izomaltazy.Tagi: układ pokarmowy, biegunka